NN Urban City Race

Mestský parkourový beh.

NN group má medzinárodne nastavenú stratégiu podpory bežeckých podujatí. Okrem sponzoringu maratónov vytvorili s Nike bežecký tím zložený z tých najlepších bežcov planéty a zabezpečili im tie najlepšie možné tréningové podmienky. Výsledok na seba nedal dlho čakať a Eliud Kipchoge prekonal maratónsky rekord. Na Slovensku sme túto úspešnú stratégiu rozvinuli atraktívnym mestským behom, kde bežci prekonávajú rôzne prekážky.

  • Sponzoring maratónov a night runov si na Slovensku osvojili etablované značky, takže nám neostávalo nič iné, ako prísť s úplne novým konceptom. S myšlienkou prišli ľudia z okolia BeCool, ktorí organizujú bratislavský maratón a množstvo ďalších úspešných bežeckých formátov.
  • A začalo sa nielen behať, ale aj skákať, nosiť, loziť, plaziť, šplhať a rúčkovať. V atraktívnom mestskom prostredí, tam kde sa ešte nebežalo. Sprístupnili sme hradby, vodnú priekopu, čerstvo skolaudovaný Zuckermandel, či historické centrum. A ako bonus čakala v cieľovej rovinke na bežcov tá najatraktívnejšia prekážka. Napríklad skok z 5-metrovej veže do molitanu. Emócie bežcov a záujem divákov dosiahol vrchol. 
  • V roku 2020 sa bude konať už 4 ročník tohto podujatia, ktorého obľuba neustále rastie medzi bežcami i divákmi. Okrem hlavného behu v júni sú súčasťou podujatia aj jeho indoorová verzia v zime a pravidelné tréningy, či sústredenia.

Dodávky

  • Zadanie: NN Marketing
  • Organizácia: URBAN CITY RACE a BeCool
  • Aktivácia na mieste: Clockwise, BeCool